• / Блoг /
  • 5 способів убезпечити оренду житла

06.09.2017 7:29

0

5 способів убезпечити оренду житла

Кожен орендар не застрахований від шахрайства під час знімання кімнати або квартири. Як дізнатися, що перед Вами недоброзичливий орендодавець або, ще гірше, аферист і як цього уникнути?

  1. Відомо, що можете орендувати квартиру у господаря або у довіреної їм особи. Всі документи легко перевірити на справжність.Існує державний реєстр нерухомого майна. Право власності людини підтверджується ТІЛЬКИ якщо є в цьому самому реєстрі. Перевірити власника ви можете самостійно (адреса https://rrp.minjust.gov.ua/en-extract), або звернувшись з таким проханням до нотаріуса.
  2. Якщо квартирою займаються сторонні особи (включаючи родичів), то вони повинні довести це: в договорі доручення або нотаріального доручення обов’язково повинно бути прописано, що посередник має право здавати житлоплощу в оренду.
  3. Складаючи договір про оренду, потрібно вказувати, хто відповідає за форс-мажори (пожежа, потоп), умови перегляду договору, умови відвідування власником своєї квартири і т.д. Обов’язково прописати нюанси орендної плати, розрахунку комунальний платежів.
  4. Обов’язково обговоріть, як будете платити за послугу – готівкою або карткою. Дуже бажано при передачі грошей в руки складати акт прийому-передачі з підписами обох сторін або вказувати про це в додаток до договору.
  5. Скористайтеся юридичною підтримкою. Якщо Ви хочете безпечно зняти житло або підозрюєте якісь складності з орендодавцем, можете звернутися до нас за допомогою. Наші юристи мають досвід в таких справах і знають, що треба перевірити чи включити в договір.

Перш за все пам’ятайте, що у орендаря є свої козирі – Ви можете звернутися в податкову в разі неприємностей. Адже, якщо громадянин заробив і не задекларував більше 7 тисяч гривень, йому загрожує штраф і позбавлення волі до трьох років.

Теги:
Tweet