Громадянство України за походженням у 2021 році. ТОП-15 питань.

Клієнти дуже часто цікавляться громадянством України. Велику їх частину складають іноземці, які мають або мали раніше центи соціальних зв’язків в Україні.

Найчастіше розмова з клієнтом починається з фрази «Як отримати громадянство України за територіальним походженням?». А потім, інші … інші … інші … питання.

Ми узагальнили найпопулярніші з них (вони типові). Сподіваємося, це Вам допоможе мати чітке уявлення про досить складну процедуру оформлення українського громадянства.

  1. Хто може отримати громадянство України?

Отримати громадянство можуть іноземці, які народилися або постійно проживали на території України до 24 серпня 1991 року. Також можуть отримати іноземці, у яких тато / мама, дідусь / бабуся народилися або постійно проживали на території України до 24 серпня 1991 року.

2. Який пакет документів подається на українське громадянство?

Точний перелік залежить від конкретної ситуації.

Базовими необхідними документами є: свідоцтво про народження або документ, який підтверджує постійне проживання на території України до 24 серпня 1991 року.

У разі якщо це тато / мама, дідусь / бабуся іноземця, потрібні будуть документи, які підтверджують спорідненість. Якщо вони остуствуют, то факт спорідненості можна встановити в судовому порядку.

3. Куди подавати документи?

Документи подаються до територіальних органів міграційної служби за місцем проживання іноземця.

4. Чи є різниця для візових і безвізових країн в отриманні громадянства України?

Щоб подати документи на громадянство необхідно законного перебувати на території України. Громадяни безвізових країн можуть перебувати в Україні 90 днів після в’їзду (протягом 180 днів). Іноземцям з візових країн необхідно заїжджати по візі “С” або “D”. Спеціальної візи для громадянства не передбачено. Для іноземців, у яких є дозвіл на проживання (надається тимчасовий або постійний вид на проживання не залежно від підстав їх отримання).

5. Що робити якщо не можеш відновити документи?

У разі якщо документи втрачено, їх можна відновити через відповідні державний органи України (архіви і т.д.). Це можна зробити шляхом направлення адвокатського запиту (в разі, якщо Ви найняли міграційного адвоката).

6. Чи потрібно мати нерухомість для подачі документів?

Ні. Не обов’язково, але якщо є, це спростить процедуру отримання громадянства.

Для подачі документів за територіальним походженням необхідно: надати документ про право власності на житло або згода власника житла на проживання проживання іноземця. Така згода може дати будь-який громадянин України, він не повинен бути родичем іноземця.

7. Чи можна оформити громадянство, не маючи постійного місця проживання або ПМЖ?

Так можна. Щоб отримати громадянство необхідно мати підстави (територіальне походження). Отримувати попередньо ПМЖ або ВНЖ не потрібно.

8. Чи може документи подати за довіреністю представник?

Заява про отримання громадянства подається особисто іноземцем. Документи надаються в оригіналах.

9. Який термін розгляду документів на громадянство?

Як правило органи міграційної служби розглядають документи на громадянство за територіальним походженням протягом 3-4 місяців.

10. Як проводиться перевірка документів на громадянство міграційною службою?

Перевірки проводяться відповідними відділами на предмет порушення іноземцем законодавства України або інших країн. Можливий вихід співробітником ГМС (державна міграційна служба) за місцем проживання іноземця. В окремих випадках можуть запросити іноземця на співбесіду.

11. Який порядок прийняття рішень про громадянство?

За результатами розгляду документів оформляється тимчасова довідка громадянина України терміном дії на 2 роки.

12. Чи потрібно виходити з свого громадянства при оформленні громадянства України? Як це робиться?

В Україні діє принцип єдиного громадянства. Після отримання тимчасового посвідчення потрібно відмовитися від громадянства (вийти з громадянства) своєї країни. Цю процедуру іноземець повинен провести за 2 роки. Процедура виходу з громадянства здійснюється відповідно до законодавства країни громадянства іноземця.

13. Коли видають паспорт громадянина України?

Внутрішній паспорт громадянина України можливо отримати тільки після надання довідки про вихід з громадянства. Також можна надати докази, що з громадянства “не випускають”. Це також дасть підстави для отримання паспорта України.

14. Які збори необхідно заплатити при отриманні громадянства?

Офіційного збору при подачі документів немає. Є фактичні витрати на збір, нотаріальне завірення, переклад і легалізацію документів. Витрати необхідно прораховувати в кожному готельному випадку.

15. Чи багато відмов у видачі громадянства України?

Відмова можна отримати якщо надати неправильно оформлені документи або недостовірну інформацію. При професійної подачі документів відмов практично немає. Це дуже велика рідкість.

Є питання? Будь ласка, заповніть форму нижче і Ви отримаєте відповідь протягом 30 хвилин.

У Вас з'явилися запитання?

Давайте обговоримо. Обдумаємо. Зробимо!