- /
- Імміграція в Україну /
- Віза Д в Україні в 2021 році. Як оформити правильно. Повна інструкція.
Віза Д в Україні в 2021 році. Як оформити правильно. Повна інструкція.
Дуже часто виникає питання про те, як можна приїхати в Україну. Потрібна чи не потрібна віза? І т.д. Для більшої ясності, необхідно знати про візу D в Україні.
Що таке віза типу D.
Це віза, яка оформляється іноземцями з метою отримання в Україні тимчасового або постійного виду на проживання.
Кому потрібна віза D в Україні:
громадянам країн, у яких з Україною встановлено візовий режим.
Кому не потрібна віза D:
Таких країн декілька. У них з Україною повністю безвізовий режим.
Азербайджан
Білорусь
Вірменія
Грузія
Молдова
російська Федерація
Узбекистан
Головна відмінність візи D від візи С.
Перше. На підставу візи D Ви отримуєте можливість оформити тимчасовий вид на проживання в Україні.
Друге. Отримати візу D можна тільки при наявності певних підстав (цілей Вашого тривалого перебування в Україні). Підстави встановлені Законом. Це може бути навчання, шлюб, бізнес, імміграція і так далі.
Третє. Без візи D неможливо подати документи на оформлення ВНЖ (важливо !!! це не стосується жителів безвізових країн).
Термін на який видається віза D.
За загальним правилом віза D надає можливість перебувати на території України протягом 90 днів. Термін дії візи – 1 рік.
Таким образів, Ви маєте право прибувати в Україні 90 днів протягом 1 року. Віза, як правило, багаторазова. Ви можете необмежену кількість разів заїжджати і виїжджати з України.
Термін дії візи D, виданої для отримання ПМЖ (постійного виду на проживання), – 10 років.
Візу D можна продовжувати.
Початок оформлення візи D.
До подачі заяву Ви повинні зареєструватися на сайті МЗС України (visa.mfa.gov.ua) і заповнити форму. Після її заповнення Ви отримаєте інформацію про дату, коли Ви повинні прийти в посольство (консульство) і подати документи для отримання візи. Це обов’язкова процедура, яка дасть можливість відстежувати стан оформлення візи.
Подача документів на візу D.
Заява на оформлення візи подається виключно в посольства (консульства) України за кордоном. Зробити це в Україні неможливо.
Громадяни країн міграційного ризику мають право подаватися документи на візу D тільки в країні громадянської належності або ж в країні, де у них є дозвіл на тимчасове або постійне проживання.
Країни, у яких з Україною повністю безвізовий режим візу D не оформляють. Громадянам зазначених країн досить зробити перетин державного кордону з документами, що підтверджують мету візиту в Україну.
Громадяни всіх інших країн мають право подавати заяву в будь-який Консульство України.
З переліком країн у яких з Україною повністю візовий режим, обмежений візовий режим і безвізовий режим можна ознайомитись – тут.
Документи необхідні для оформлення візи Д.
Заява-анкета встановленої форми.
Паспортний документ іноземця
Документ, на основі якого іноземець збирається перебувати в Україні (підстава). Це може бути запрошення навчального закладу, свідоцтво про шлюб, дозвіл на працевлаштування, дозвіл на імміграцію (в разі оформлення постійного виду на проживання).
Одна кольорова фотографія розміром 3,5 * 4,5.
Дійсний Поліс медичного страхування з покриттям витрат не менше 30 000 євро. Можна оформити як в Україні, так і за кордоном.
Документ, що підтверджує фінансовий стан. Це може бути довідка з банку, виписка з карткового рахунку, готівка. Сума на 90 днів повинна становитиме 3500 $.
Документ підтверджує оплату консульського збору.
Прискорене оформлення візи D.
Стандартний термін розгляду документів до 10 днів, прискорений до 5 днів. Все залежить від завантаженості Консульства. Сума 65 $ і 130 $ в разі прискореного порядку розгляду документів. Як правило прискорений порядок оформлення не діє для громадян з країн міграційного ризику.
Подача документів на ВНЖ після отримання візи D.
Подати документи на вид на проживання необхідно за 15 робочих днів до закінчення законного терміну перебування в Україні, в іншому випадку всю процедуру доведеться проходити заново.
Юристи компанії «Shablin Consulting» надають комплексний супровід в області міграційного права.