• / Новини /
  • Держпраці vs бізнес. Боротьба з неофіційною працею.

22.01.2018 18:14

0

Держпраці vs бізнес. Боротьба з неофіційною працею.

Підвищення розміру мінімальної заробітної плати у 2017 році до 3200 грн. і в 2018 році до 3723 грн., неминуче спричинило збільшення податкового навантаження на бізнес. З січня цього року, в бюджет доводиться перераховувати мінімум 1 545 грн. з кожного офіційного працівника.

Шукали вихід для податкової оптимізації, але …

У такій ситуації підприємці задумалися про економію на відрахуваннях із зарплати.

Шлях був знайдений швидко – заміна трудових договорів іншими правовими формами. У такому випадку працівники залучаються на підставі різноманітних цивільно-правових правочинів (надання послуг, підряду і т.д.). З таких угод відрахування до бюджету не сплачуються.

Однак, така форма камуфлювання трудових відносин підходить не для всіх і не завжди. До цього питання необхідно підходити зважено, враховувати усі дрібниці.

У чому основна відмінність трудового договору від цивільно-правового.

Спробуємо спростити. Укладаючи цивільно-правовий договір, Ви отримуєте результат, а на підставі трудового договору ви оплачуєте процес (робочий час).

Недалекоглядно укладати цивільно-правовий договір з офіціантом, продавцем або водієм комбайна. Вони роблять для Вас процес.

Але цивільно-правовий договір з кур’єром в інтернет-магазині існувати може. Його праця – одиночний акт, у якого є результат – доставка.

Усе індивідуально. У кожній ситуації необхідно аналізувати деталі.

Швидше за все, інспекція з праці оштрафує …

Цивільно-правові договори – зона ризику. На це є причини.

Перше. Органи інспекції Держпраці завжди будуть незадоволені цивільно-правовими договорами (вони мінімізують відрахування).

Друге. Інспектор приходить не для того, щоб дати Вам рекомендації, він приходить оштрафувати. Ефективність його роботи оцінюється керівництвом за сумою штрафів. Багато – хороший співробітник, мало – поганий.

Третє. Інспектори Держпраці орієнтовані на притягнення до відповідальності бізнесменів, які використовують цивільно-правові договори замість трудових.

Про це каже статистика самої інспекції.

У 2015 році зафіксовано 3000 фактів підміни трудових договорів цивільно-правовими. У 2016 році – 975. За 2017 рік поки даних немає.

А також постійна інформація сайту інспекції праці про результати боротьби на даному фронті:

У Хмельницькій області роботодавець уклав з працівником договір, який мав ознаки трудового. Штраф – 96 тис.грн. 

У Харкові ФОП оштрафований на 488 тис.грн. за порушення при оформлення трудових договорів та їх підміну цивільно-правовими. 

У Хмільницьку забудовник використовував працівників на підставі цивільно-правових договорів. Штраф – 960 тис.грн. 

Четверте. З огляду на перші три пункти, при найменшій підозрі щодо підміни трудових відносин з працівником на Вас буде накладено штраф. Його розмір з 01.01.2018 – 111690 грн. за кожного співробітника.

Кадровий аутсорсинг. Починай кадрову справу з нуля …

Вихід є. Щоб правильно організувати кадровий облік на підприємстві можна скористатися послугами сторонньої компанії.

Кадровий аутсорсинг  – це передача функцій з ведення кадрової документації консалтингової компанії, що спеціалізується на юридичних та бухгалтерських послугах.

Це дозволить вести Вам кадровий облік у відповідності з усіма стандартами, встановленими законодавством, а також не турбуватися за правильність нарахування заробітної плати (та інших виплат) кваліфікованим бухгалтером.

Крім того, в разі перевірки, юристи зможуть грамотно пояснити і представити докази законності укладених цивільно-правових договорів. При негативному сценарії – відстояти позицію роботодавця у суді.

Більш докладно щодо даної послуги – тут.

Tweet