• / Новини /
  • Ліцензія на таксі. Оформляти чи ні.

15.01.2018 21:32

0

Ліцензія на таксі. Оформляти чи ні.

Питання залишалося відкритим, поки в кінці 2017 року Адміністративним судом м Києві не було прийнято рішення, яким поліцейських зобов’язали виконувати свої функції з притягнення «нелегальних» таксистів до адміністративної відповідальності за перевезення пасажирів без оформлення передбаченої законодавством ліцензії для таксі.

До цього,  притягненням «нелегальних» таксистів фактично займалися тільки органи Укртрасбезпеки, які не володіють достатніми ресурсами для контролю за незаконним перевезенням пасажирів. Національна поліція – це інша історія. Патрульні можуть істотно ускладнити життя особам, які не оформили документи на таксі.

Покарання за перевезення пасажирів без ліцензії для таксі.

Ситуацію для громадян, які намагаються вести діяльність без ліцензії, погіршує той факт, що в березні 2015 року законодавці суттєво посилили відповідальність за ці дії. Сьогодні, розмір штрафу за перевезення пасажирів без ліцензії становить від 17000 грн. до 34000 грн.

Крім того, за вказані правопорушення передбачена конфіскація засоби виробництва. В даному випадку таким об’єктом виступає автомобіль.

Передісторією для ухвалення рішення судом послужили дві обставини.

Перше – це зростаюче невдоволення в суспільстві, викликане непоодинокими випадками ДТП за участю «сірих» таксистів. Друге – гнів легальних представників індустрії таксі, які оформили всі необхідні документи та працюють по «білому».

Скільки коштує ліцензія на таксі в Україні.

Слід зазначити, що процедура оформлення ліцензії хоча і вимагає знання законодавства, але не є дорогою. Офіційний державний платіж за видачу ліцензії таксі в 2018 році – 1762 грн. Строк прийняття рішення – від 2 до 10 робочих днів. Вказані матеріальні та часові витрати незрівнянно менші, ніж санкції передбачені за порушення.

Про те, як оформити ліцензію на таксі докладно описано в цієї статті.

Tweet