• / Новини /
 • Ліцензія на вантажоперевезення в 2020 році. Оформляємо правильно.

02.03.2018 16:05

0

Ліцензія на вантажоперевезення в 2020 році. Оформляємо правильно.

Сьогодні ми розповімо про основні моменти, які необхідно враховувати при ліцензуванні діяльності, пов’язаної з перевезенням вантажів (міжнародної та внутрішньої, простих та небезпечних).

Коли потрібна ліцензія на перевезення вантажів.

Щоб правильно легалізувати свою діяльність відразу необхідно визначиться, куди і що ви збираєтеся перевозити.

Перше правило. Ліцензія на перевезення вантажів територією України не потрібна. Ця діяльність може здійснюватися без отримання будь-яких дозвільних документів органів ліцензування.

З цього правила є виключення. Якщо Ви збираєтеся перевозити небезпечні вантажі, то транспортну ліцензію Вам все ж доведеться отримати.

Друге правило. На будь-які міжнародні перевезення оформляється ліцензія. Як на звичайні вантажі, так й небезпечні.

Кому потрібна ліцензія на вантажоперевезення.

Не має значення, будите Ви перевозити свої власні вантажі або клієнтів. Багато хто помилково вважає, що якщо Ви транспортуєте свій вантаж, то ліцензія не потрібна. Ні, вона необхідна.

Що врахувати при оформленні ліцензії.

 1. Видають ліцензії на перевезення вантажів Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека). Ліцензія оформляється тільки в Києві. У регіонах документи не приймаються.
 2. Якщо Ви знаходитесь не в Києві, Ви можете відправити документи поштою.
 3. Документи повинні бути заповнені за строго встановленою формою. Зразки затверджені постановою уряду. У довільному вигляді їх складати заборонено.
 4. Термін оформлення ліцензій на перевезення вантажів – 10 робочих днів.

На що необхідно звернути увагу під час підготовки документів.

До нас часто звертаються клієнти після невдалих спроб самостійно оформити транспортні ліцензії. На підставі їх досвіду, ми провели аналіз типових помилок і підготували наші рекомендації.

Тож почнемо.

Дві транспортні ліцензії мати неможливо.

Якщо у Вас є діюча ліцензія на будь-який з видів транспортних перевезень, то Ви повинні звертатися з заявою про розширення даної ліцензії. Якщо Ви направити документи на оформлення нової ліцензії, Вам відмовлять.

Наприклад, якщо у Вас ліцензія на перевезення пасажирів на таксі, а Ви вирішили здійснювати міжнародні перевезення вантажів, в такому випадку подається заява про розширення ліцензії з таксі на перевезення вантажів.

Відповідай ЄДР або програєш.

Фахівці Укртрансбезпеки вимагають щоб дані про місце знаходження юридичної особи або фізичної особи – підприємця, зазначені в документах, які подаються для отримання ліцензії, відповідали відомостям, зазначеним в Єдиному державному реєстрі юридично осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР).

Аналогічні вимоги висуваються і до виду економічної діяльності.

Для оформлення ліцензії на міжнародні вантажоперевезення і перевезення небезпечних вантажів інформація про Вашу компанію в ЄДР повинна містити КВЕД 49.41 «Вантажний автомобільний транспорт».

Увага на договір з АТП (стосується тих, хто не має власної матеріально-технічної бази).

Більшість проблем при оформленні транспортних ліцензій виникає саме через неправильне юридичного оформлення договору з АТП.

Зазначений договір обов’язково повинен бути доданий до документів на видачу ліцензії. Цього не потрібно робити, тільки якщо місце для стоянки транспорту, ремонтні бокси, медичний кабінет – Ваша власність.

Копія договору з АТП повинна бути обов’язково завірена заявником або уповноваженою особою, яка діє за дорученням.

Типові порушення, які допускають здобувачі ліцензій на вантажоперевезення:

 • до основного договору не входять до комплекту додатки, згадка про які присутня у його тексті;
 • термін дії договору не зазначено або вже закінчився;
 • інформація про контрагента (АТП, орендодавець майна) не відповідає даним ЄДР;
 • в договорі немає інформації про місцезнаходження стоянки для транспорту, місць для технічного обслуговування і ремонту автомобілів;
 • договір нотаріально не завірений (це стосується лише тих, які укладені на строк більше 3 років).

Інформація, яка повинна бути в договорі:

 • АТП зобов’язується зберігати транспортні засоби;
 • АТП зобов’язується проводити перед і після рейсові перевірки технічного стану ТЗ;
 • АТП зобов’язується здійснювати технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів;
 • АТП зобов’язується організувати перевірку медичного стану водіїв.

Технічний персонал для вантажоперевезень. Хто ви?

Для міжнародних перевезень вантажів встановлені жорсткі вимоги до персоналу, який зобов’язаний перевіряти технічний стан ТЗ і проводити його обслуговування. Це повинні бути фахівці, які мають професійно-технічну освіту за фахом «слюсар з ремонту автомобілів» або вищу освіту за напрямом «автомобілі та автомобільне господарство».

Не забувайте в документах на ліцензію вказувати дату повідомлення до податковій про працевлаштування таких фахівців і реквізити їх дипломів. Без цих відомостей документи не будуть розглядатися.

Що важливо. Вам не треба вказувати відомості про технічний персонал, якщо у Вас є договір з АТП.

Без фахівця з міжнародних перевезень не поїдемо.

В даному випадку законодавство вимагає тільки одного: фахівець, відповідальний за міжнародні перевезення, повинен бути власником, співвласником, акціонером, керівником або співробітником автомобільного перевізника і мати диплом (не має значення ким виданий і за якою спеціальністю).

Коли досвід наше все.

Ліцензію на міжнародне перевезення небезпечних вантажів та відходів можна оформить тільки в тому випадку, якщо у Вас є 3-річний досвід роботи на умовах ліцензії на внутрішні перевезення даних вантажів.

Для отримання інших видів ліцензій на вантажоперевезення досвіду роботи не потрібно.

Якщо у Вас залишилися питання, Ви можете проконсультуватися у фахівців нашої компанії (це не оплачується) або замовити у нас послуги з оформлення будь-яких транспортних ліцензії «під ключ».

Вартість ліцензії на вантажоперевезення.

2000 грн. при оформленні на 1 автомобіль.

Телефон для довідок (044) 503 54 19

Теги:
Tweet