• / Блoг /
  • Найпопулярніші способи податкової оптимізації

13.09.2017 11:10

0

Найпопулярніші способи податкової оптимізації

Усім нам відомо, що податкова оптимізація (далі ПО) базується на законних або «майже» законних способах, використовуючи прогалини і неточності у законі. Не варто плутати її з ухиленням від сплати податків, хоча границя там дуже тонка.

Розглянемо найбільш популярні методи ПО:

Реструктуризація («дроблення») бізнесу.

«Дроблення» бізнесу зменшує податкове навантаження з головної «продуктивної» ділянки бізнесу за допомогою перерозподілу прибутку або з використанням «низькоподаткових» платників єдиного податку.

По суті у цій схемі діють кілька компаній або фізосіб, «працюють» на одного власника.

Використання посередницьких договорів на надання послуг

Ще є варіант замінити договори (наприклад, можна договір про купівлю-продаж оформити як договір комісії на реалізацію товару). Для платника податку на прибуток така процедура збільшує витрати і зменшує дохід, тим самим переносить отримання «основного» прибутку на «низькоподаткового» єдинника.

Використання низькоподаткових суб’єктів для зниження податкового навантаження

Персонал оформлюється в якості ФОП-єдинників, ніби вони надають IT, юридичні, бухгалтерські або інші послуги. При цьому потрібно сплачувати тільки 5% від отриманого доходу.

Ці способи, як ми визначили вище – найпопулярніші. Який з них використовувати у своєму бізнесі – вирішуйте самі, враховуючи багато нюансів.

Щоб обговорити податкову оптимізацію з професіоналами нашої компанії, заповніть форму зворотнього зв’язку, і ми зв’яжемося з Вами.

Теги:
Tweet