• / Без рубрики /
  • Наш кейс. Розблокування ПН. Будівельна компанія. 2020 рік.

20.08.2020 15:29

0

Наш кейс. Розблокування ПН. Будівельна компанія. 2020 рік.

Зупинення реєстрації податкових накладних в останні кілька місяців стало жахом для українського бізнесу.

Під «блокування» потрапляють всі, включаючи підприємства, які мають десятки років досвіду роботи на ринку та уважно ставляться до своїх контрагентів.

У квітні поточного року до нас звернулася одеська девелоперська компанія з питанням щодо зупинення реєстрації податкових накладних.

Підприємство виступало субпідрядником будівництва великого ТРЦ. Складність ситуації полягала в тому, що після «блокування» податкових накладних, контрагенти нашого клієнта не могли відобразити в податковому кредиті суми ПДВ за проведеними з ним операціями. Це призвело до «заморожування» платежів за контрактами.

Одночасно, основний підрядник наполягав на дотриманні строків будівництва, зазначених у договорі.

Таким чином, підприємство потрапило в ситуацію, коли незаконні дії податкових органів, з одного боку, не давали можливості поновлювати оборотні кошти необхідні для закупівлі товарів і робот для продовження будівництва, а з іншого, замовник будівництва погрожував застосуванням фінансових санкцій через порушення строків здачі об’єкта.

У відносинах наростала напруженість, що могло призвести до репутаційних і фінансових втрат. У гіршому варіанті – до фактичного припинення діяльності підприємства та звільнення персоналу.

Після аналізу відносин клієнта з контрагентами та бухгалтерських документів була виявлена ​​проблема. Клієнт закуповував різні позиції товарів / послуг (бетон, метал, щебінь, бензин, обладнання тощо), а продавав вже готові вироби (опори і т.д.). Система автоматичного моніторингу порахувала таку діяльність ризикованою і стала «блокувати» податкові накладні.

Податковими адвокатами нашої компанії були підготовлені пояснення щодо безпідставності зупинення реєстрації податкових накладних. Також подано таблицю даних і пояснення до неї, де досконально описувалися виробничі процеси клієнта. Мета пояснень – доступно пояснити співробітникам податкового органу складні господарські операції та підтвердити це документально.

В результаті розгляду пояснень все податкові накладні розблоковано та зареєстровано.

Однак, на цьому проблеми з податковою не скінчилися.

До звернення в нашу компанію, бухгалтера клієнта намагалися по кілька разів зареєструвати одні і ті ж податкові накладні (змінюючи їх номера).

Фіскали порахували, що вказані дії були пов’язані з реєстрацією податкових накладних за різними договорами, та за результатами камеральної перевірки донарахували клієнту кілька мільйонів зобов’язань з ПДВ.

На стадії підготовки заперечень на акт камеральної перевірки податкові адвокати Shablin Consulting провели серйозну аналітичну роботу. Крім суто юридичного обґрунтування незаконності дій податкового органу, були зібрані і систематизовані листи і роз’яснення ДПС України, в яких головний податковий офіс вказує, що в разі спроби зареєструвати кілька податкових накладних за одним договором штрафні санкції не застосовуються.

За результатами розгляду заперечень ДПС у м. Одесі погодилася з нашими доводами та відмовилася від застосування донарахувань з ПДВ.

Процес супроводжувала команда юристів. Партнер – Євген Шаблін, юристи – Артем Буштуєв, Валентина Корець.

Для консультації за податковими адвокатами дзвонить 044-503-54-19 або пишіть на пошту tax@ks-cl.com.ua.

Також Ви можете завітати до нашого офісу.

Tweet