Нюанси сплати ЄСВ засновником-керівником компанії
Єдиний соціальний внесок – платіж, актуальний для всіх категорій бізнесу, як для фізичних осіб – підприємців, так і для юридичних осіб – роботодавців. Але чи всі ці категорії повинні його сплачувати чи існують ситуації, коли ЄСВ можна не платити ?!
Розглянемо нюанси нарахування ЄСВ засновнику і за сумісництвом керівнику підприємства, яке тимчасово не веде діяльності.
Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є роботодавці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору відповідно до п.1 частини першої ст.4 Закону №2464.
ЄСВ розраховується на суму, нараховану кожною застрахованою особою:
- заробітні плати;
- заохочення, премії, компенсації (відповідно до Закону України «Про оплату праці»);
- винагороди співробітникам за цивільно-правовими договорами.
У статті 65 Господарського кодексу України повідомляється, що управління підприємством здійснюється відповідно до статутних документів, і при цьому зберігається право власника використовувати своє майно у господарських цілях і брати участь в управлінні працівниками компанії.
Виходячи з цього, власник може реалізовувати цілі і завдання компанії за допомогою власної праці, оформивши трудовий договір, при цьому отримувати заробітну плату, розмір якої повинен бути більше або дорівнює мінімального, встановленого законодавством.
Але також може виникнути й інша ситуація. Наприклад, власник здійснював управління компанією, у якої була відсутня фінансово-господарська діяльність, при цьому у нього не виникало дохід або іншу винагороду від цієї діяльності, в такому випадку єдиний соціальний внесок не сплачується.
Якщо у Вас залишилися питання з цього приводу, зверніться безкоштовно до наших фахівців будь-яким зручним для Вас способом.