Як оформити посвідку на проживання в Україні у 2021 році. 3 способу, які працюють

Визначимося відразу. Стаття про найпростіші способи оформити тимчасовий вид на проживання в Україні. За загальним правилом він видається на 1 рік з можливістю щорічного продовження.

Серед усього різноманіття шляхів можна виділити 3 кращих варіанти, які допоможуть Вам залишитися в Україні.

 • шлюб
 • волонтерство
 • бізнес

Кожне з цих підстав має свої переваги і недоліки. У одного – приваблива ціна, в іншому – простіше процедура. Щось підходить громадянам будь-яких країн, щось тільки певних.

Засноване правило просте. Ви повинні вибрати найбільш підходящий варіант для Вас. Це буде запорукою успіху в оформленні документів.

Посвідка по шлюбу. Все просто і дуже складно.

Просто – коли у Вас є чоловік / дружина громадянин України.

Місце укладення шлюбу значення не має. Ви можете бути громадянином Алжиру, укласти шлюб з українкою в Тунісі і цього буде достатньо для отримання посвідки на проживання. Правило одне: чоловік / дружина повинні бути громадянами України.

Для закону байдужа тривалість існування шлюбу. Один день або рік – це не має значення. Навіть якщо Ви в шлюбі всього 1 день, вже можете подавати документи на оформлення посвідки на проживання.

Складно – якщо чоловіка / дружини немає.

Ви можете знайти в інтернеті безліч оголошень від осіб, які готові за винагороду одружитися. В Україні не існує відповідальності за укладення фіктивного шлюбу. Однак, на цьому ринку безліч шахрайства. Від підробки свідоцтва про укладення шлюбу до звичайного «кидалова», коли беруть аванс за реєстрацію шлюбу, але потім наречений / наречена пропадають.

Переваги ВНЖ по шлюбу.

 • Доступна вартість (якщо є дружина / чоловік). Ціна роботи міграційного юриста – від 350 до 700 дол. США (в м.Києві).
 • Можливість по закінченню 2 років перебування в шлюбі отримати постійний вид на проживання (ПМЖ) в Україні.

Недоліки ВНЖ по шлюбу.

 • Велика ймовірність обману при реєстрації фіктивного шлюбу і значна вартість послуг фіктивних дружин / чоловіків (від 1000 дол. США за 1 рік.).

Вид на проживання з волонтерства. Можна, можливо. Не для всіх.

Будь-який іноземець, який бажає проводити волонтерську діяльність на Україні може отримати посвідку на проживання на 1 рік.

Для цього необхідно стати членом волонтерської організації. Тільки не просто організації, а пройшла перевірку Мінсоцполітики і отримала дозвіл на залучення волонтерів-іноземців до своєї діяльності.

Врахуйте, існують «ділки», які запропонують Вам стати членом волонтерської організації за незначну суму (від 150 дол. США). При подачі документів з’ясується, що організація «фейковий» і не пройшла перевірку Мінсоцполітики. Грошей Ви вже не повернете.

Важливо! Дуже складно отримати ВНЖ з волонтерства для громадян з країн міграційного ризику (ознайомиться зі списком можна – тут). Однак, і це можливо.

Переваги ВНЖ з волонтерства.

 • Швидке оформлення документів. Вся процедура займає від 1 до 3 днів.
 • Прийнятна ціна (від 500 дол. США в Києві).

Недоліки ВНЖ з волонтерства.

 • Можливість шахрайства (включення в члени «фейковий» волонтерських організацій).
 • Обмежене застосування для громадян тих держав, які відносяться до країн міграційного ризику.

Вид на проживання по бізнесу. Безвідмовно, але дорого.

Позначимо відразу. Йтиметься про організацію бізнесу (Ви виступаєте засновником компанії), а не про вид на проживання з працевлаштування (Вас наймають як співробітника).

Основна відмінність цих двох підстав в тому, що якщо Ви оформляєте дозвіл на проживання по бізнесу (як засновник компанії), то юристи зводять Вашу податкове навантаження до нуля. Це неможливо зробити, якщо Ви оформляєте дозвіл на проживання як найманий співробітник. Ваша зарплата повинна бути не менше 60000 грн. (Податки з зарплати – понад 1000 дол. США. Щомісяця).

Основні етапи отримання посвідки на проживання.

 • Реєстрація на території України компанії (стати її засновником)
 • Отримання дозвіл Центру зайнятості на працевлаштування

Терміни. Установа компанії займає 1 – 3 дня, отримання дозволу на працевлаштування це 10 – 20 днів. З урахуванням всіх моментів, процедура може затягнутися на 30 днів.

Реалізація цієї схеми вимагає значних знань міграційного та корпоративного права. В даному процесі є дуже тонкі моменти, які відомі тільки «присвяченим» юристам. Ваші шанси на відмову в ВНЖ сильно збільшуються, якщо Ви зв’яжетеся з некомпетентними фахівцями.

Переваги ВНЖ по бізнесу.

 • Кращий варіант для країн міграційного ризику (іноді єдиний).
 • Можливість оформити ВНЖ відразу на 3 роки.

Недоліки ВНЖ по бізнесу.

 • Тривалість процедури (підготовка документів до 30 днів).
 • Складність і вартість оформлення (в Києві від 1000 дол. США).

Наша порада! Звертайтеся завжди до професійних міграційним юристам. Це допоможе Вам заощадити Ваші гроші і час.

Міграційні юристи компанії «Shablin Consulting» завжди нададуть Вам консультацію з будь-якого питання. Наші англомовні фахівці можуть спілкуватися з Вами по Viber, WhathApp і Skype.

Для отримання консультації тисні тут – контакти. 


Ви можете ознайомитися зі статтями та порадами наших міграційних адвокатів:

§ Як отримати дозвіл на працевлаштування в Україні у 2021 році. 

§ Отримання громадянства України в 2021 году. 


Залишились питання? Будь ласка, заповніть форму нижче і Ви отримаєте відповідь наших юристів протягом 30 хвилин.

У Вас з'явилися запитання?

Давайте обговоримо. Обдумаємо. Зробимо!