Як зняти податковий арешт з майна, яке придбано на СЕТАМ

Як зняти податковий арешт з майна, купленого на сетах
За загальним правилом, після придбання нерухомого майна (будинку, квартири, земельної ділянки, комерційного приміщення) на публічних торгах покупець отримує акт про проведення електронних торгів.

Після цього державний / приватний виконавець, який супроводжує продаж майна на майданчику сетах, виносить постанову про зняття арешту з об’єкту нерухомості.

Далі, покупець відправляється до нотаріуса, який оформляє свідоцтво про придбання майна на торгах і проводить державну реєстрацію права власності.

Іноді, у нотаріуса покупці дізнаються неприємну новину – на нерухомість накладено ще й арешт податковими органами (податкова застава).

Цей арешт виникає через ті причини, що Державна податкова служба накладає обмеження на розпорядження об’єктами нерухомості в зв’язку з наявністю заборгованості у продавця зі сплати податків.

Як відомо, на торги сетах як правило потрапляє майно в зв’язку з недостатнім фінансовим станом їх власників (борги перед банками, фінансовими компаніями, іпотечні прострочення і т.д.). Нерідко, у них існують борги і з податкових відрахувань.

Це призводить до того, що одночасно накладають відразу два арешту. Один – виконавчою службою, яка продає майно через сетах, другий – податковим органом з метою погашення заборгованості перед бюджетом.

Але якщо з першим арештом все зрозуміло. Державний виконавець відразу скасовує його після торгів, то з другим трохи складніше.

На жаль, податковий арешт (податкова застава), накладений на нерухомість, придбану через сетах, можливо зняти тільки в судовому порядку.
Причина криється в НЕ доскональности законодавства. Не існує чіткої процедури виключення майна з податкової застави. Податківці цим вміло користуються. Вони завжди посилаються на те, що підставою для зняття податкового арешту є повне погашення податкового боргу.

Намагатися скасувати податкову заставу шляхом направлення листів до податкової служби – марна трата часу. Фіскали ніколи не йдуть на зустріч.

Що необхідно зробити для підготовки позовної заяви про скасування податкового арешту на майно куплене через сетах.
Зібрати мінімально необхідний пакет документів.
Акт про проведення електронних торгів з реалізації арештованого майна.
Постанова державного / приватного виконавця про зняття всіх арештів (або іпотечних заборон) з придбаного через сетах майна
Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (в ньому вказується про існування опису майна, проведеного податківцями та застосуванні податкової застави).
Залучити до участі в судовій справі в якісно третьої особи державного / приватного виконавця (тому що це особа зацікавлена ​​в отриманні коштів від продажу Вам через сетах майна, воно завжди буде підтримувати Вашу позицію як нового власника нерухомості).
На щастя, судова практики знаходиться на стороні власників придбаного майна. Суди зайняли позицію, що право власності є непорушним і формальності у вигляді податкової арешту майна колишнього власника не є підставою для його утримання і не передачі новому власнику.

Слід зазначити, що співробітники податкових органів негласно визнають свою неправоту і сильно не заважають процесу. В основному вони просто не відвідують судових засідань, обмежуються тільки відправкою письмових заперечень і пояснень.

Негативним моментом є тривалість розгляду таких судових справ. У першій інстанції це від 3 до 6 міс. Крім того, як правило, буде апеляційне оскарження. За правилами, що існують в податкову службу, навіть за найбільш безнадійним справах вони зобов’язані подавати апеляційні скарги якщо рішення приймається не на їхню користь. Таким чином, навіть після перемоги в суді першої інстанції ще доведеться пройти процедуру апеляційного оскарження.

Тільки після цього Ви зможете безперешкодно переоформити на себе придбане майна.

З усіх питань зняття арешту з майна Ви можете звернутися до юристів компанії по телефону 044 – 503 – 54 – 19. Наші юристи супроводжують процеси по всій Україні і працюють із завданнями будь-якої складності.

Якщо у Вас залишилися питання, Ви можете заповнити форму нижче і наші юристи обов’язково оперативно дадуть відповідь на всі Ваші запитання.

У Вас з'явилися запитання?

Давайте обговоримо. Обдумаємо. Зробимо!