• /
 • Практики
 • /
 • Оскарження актів податкових перевірок у 2020 році

Оскарження актів податкових перевірок у 2020 році

Давайте ми відкриємо дві невеликі істини, про які Вам напевно ніколи прямо не розкажуть в інших юридичних компаніях.

Істина перша. Згідно з нормативними документами, акт перевірки відноситься до внутрішньої документації податкового органу. Юридичною мовою – це не більше, ніж службовий документ. Приблизно такий же важливості, як наказ по Вашому підприємству «Про установу всенародного свята Дня успішного підприємця». За своєю юридичною природою це два однакових документа, правова сила яких поширюється не далі кабінету, в якому вони складені.

Оскарження акту податкової перевірки безперспективна справа, оскільки існує багата і однозначна судова практика, яка стверджує, що це неможливо.

На даний акт можна тільки написати зауваження. Це дуже користна річ, коли треба виграти час на підготовку документів щодо його оскарження. Справа у том, що під час розгляду таких зауважень, податкова не має права приймати податкове повідомлення-рішення щодо застосування штрафних санкцій.

Істина друга. Сам акт перевірки не становить загрози для Вашого бізнесу, але через нього можуть виникнути серйозні негативні наслідки. Вам можуть змінити статус в базах даних податкових органів, Ваші клієнти починають страждати через податкових перевірок, в результаті чого Ви можете їх втратити. Крім того, акти податкової перевірки можуть містити положення про визнання якоїсь угоди нікчемною, після чого Вам донарахують податкові зобов’язання, або ще гірше, порушать кримінальну справу.

На Вас склали акт податкової перевірки. Що робити?

Фахівці компанії Shablin Consulting настійно рекомендують подавати адміністративну скаргу на акт податкової перевірки. Звичайно, такий інструмент малоефективний в силу того, що заперечення подаються безпосередньо до податкового органу, але все ж у нього є свої безперечні переваги.

Ось деякі з них:

 1. Подача скарги – абсолютно безкоштовно. Це не судове оскарження, мито платити не треба. Пишемо і відправляємо; (?)
 2. Виграш додаткового часу (адже донараховані інспекцією податків і штрафів до моменту остаточного розгляду Вашої скарги вважається неузгодженим, тому Ви не зобов’язані їх сплачувати в бюджет);
 3. Можливість в деяких випадках надавати до перевірки певні документи, які не врахувала податкова в ході своєї перевірки;
 4. Автоматичне задоволення Вашої скарги (якщо податковий орган не надішле відповідь протягом 20 днів). Суми, зазначені в акті, платити не доведеться.
 5. Імовірність скасування оскаржуваного рішення в адміністративному порядку (так, і так буває).
 6. Оскаржуваний акт не може стати підставою для притягнення Вас до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків.

Скільки у Вас є часу на дії у відповідь?

Термін оскарження акту 10 днів з моменту його отримання.

Чим раніше Ви звернетеся за допомогою, тим більше часу буде у фахівців на ґрунтовне вивчення Вашої проблеми. Ми не працюємо з шаблонами, для кожної ситуації потрібен унікальний підхід, а це вимагає часу.

Як ми можемо Вам допомогти?

Ми кваліфіковано готуємо скаргу на акт податкової перевірки.

Наші фахівці подають позов про визнання дій податкової неправомірними. Це відноситься тільки до особливих випадках, коли дії податкових органів, викликані проведенням перевірки, порушували Ваші права та інтереси (визнали укладену Вами угоду незначною і т.д.).

Який порядок наших дій.

 • Попередній аналіз всіх необхідних документів, правова оцінка ситуації і аналіз перспектив. Це ми робимо безкоштовно.
 • Вироблення правової позиції на підставі наданих документів.
 • Узгодження всіх позицій і подача скарги або позовної заяви.
 • Контроль і супровід скарги і позови.

Ви можете отримати безкоштовну вичерпну консультацію з питання дій податкової віддалено або у нас в офісі.

Є питання? Заповніть, будь ласка, форму нижче, і ми відповімо Вам протягом 30 хвилин.

У Вас з'явилися запитання?

Давайте обговоримо. Обдумаємо. Зробимо!