Як вивести підприємство з переліку ризикованих у 2020 році

Якщо Ви отримали рішення про визнання підприємства «ризикованим», то найефективніший спосіб вирішити дану проблему – це подати інформацію до податкової про те, що Ваша компанія не підпадає під критерії ризикованності.

Вона подається на адресу Комісії ДПС регіонального рівня (якщо реєстрація компанії в Києві це комісія при ДПС у м. Києві).

Тепер по порядку про те, як «розблокувати» підприємство.

Перше. Спочатку необхідно зрозуміти, які причини існують для включення Вашого підприємства до списку ризикованих. Таких причин вісім.

П’ять з них відкинемо відразу – вони не мають ніякого відношення до реального сектору економіки.

Це причини типу «підприємство зареєстровано на підставі підроблених документів, підставною особою і т.д.». Хлопці, які контролюють такі підприємства, м’яко кажучи, плюють на всю ту ризикованість, скажімо більше, вони самі і придумують ці критерії ризиковості для таких як ми з Вами, і тихо обготівковують ПДВ.

У залишку – 5 з 8 причин відкидаємо відразу.

Ще 2 причини стосуються не подання звітності (з податку на прибуток і ПДВ).

Остання – восьма, має дуже витіювате формулювання «наявність податкової інформації, яка стала відома податковому органу, що визначає ризикованість здійснення господарської операції».

Вона, підкреслимо, найчастіше і використовується.

Друге. Тепер необхідно з’ясувати з якої причини заблоковано саме Ваше підприємство. В рішенні податкової буде тільки коротка інформація, без конкретизації саме Вашої проблеми.

Це можна з’ясувати шляхом направлення адвокатського запиту до податкової. Якщо у Вас немає такої можливості – не біда, відправляйте запит про доступ до публічної інформації за підписом директора. Термін його розгляду – 5 робочих днів.

У відповіді будуть вказані справжні причини блокування. Вони можуть Вас здивувати.

Приклад з практики. До нас звернувся клієнт, підприємство якого заблокували за п. 8 Критеріїв ризикованості. Рішення містило скупе формулювання «є податкова інформація, яка визначає ризикованість господарської операції». Усе.

Ми направили адвокатський запит, в якому поставили кілька питань. Його зміст зводився до того, що ми просили податкову повідомити нам «що це за інформація і що це за ризикована діяльність, вказати дати, договори, контрагентів і суть ризикованості».

В отриманій відповіді було зазначено, що підприємством не здано податкової звітності за такий-то період. Перевірили. Так, не здано. Здали, подали інформацію, вивели зі списку ризикованих.

Таким чином, всі свої дії починаємо зі з’ясування причин внесення підприємства до переліку ризикових.

Третє. Отримавши відповідь, Ви побачите більш конкретну інформацію щодо причин ризикованості компанії. Вона може бути вкрай різноманітною. Все дуже індивідуально.

Те, що можна виправити – треба виправити, що можна пояснити – треба пояснити.

Приступаємо до підготовки інформації. У ній немає обов’язкової форми або вимог. Пишіть просто, в логічній послідовності, спростування Вашої ризикованості. Якщо Вас цікавить відповідь на конкретно Вашу ситуацію, Ви можете заповнити форму зворотного зв’язку під цією статтею, ми обов’язково дамо Вам рекомендації.

Четверте. Термін розгляду інформації – 7 робочих днів. Після чого комісія приймає рішення про відповідність або не відповідність Вашої компанії критеріям ризикованості.

Якщо в зазначений термін комісія не прийме рішення, то платник податків автоматично виключається зі списку ризикованих. Зауважимо, що реально цього «автоматично» не відбувається. Але, якщо податкова порушить цей строк, це буде серйозним аргументом в суді. У тому числі і у спорах щодо розблокування податкових накладних.

П’яте. Якщо підприємства визнано таким, що не відповідає критеріям ризикованості – вітаємо! Тепер Ваші шанси на безпроблемну реєстрацію податкових накладних або їх розблокування істотно зросли.

Якщо комісія прийняла рішення, що Ваше підприємство продовжує відповідати критеріям ризикованості, то у Вас є три варіанти дій.

  1. Повторно відправляти до податкової інформацію щодо виключення з ризикованих.
  2. Оскаржити рішення в адміністративному порядку до вищої податкову (ДПС України).
  3. Подати позовну заяву до адміністративного суду.

Існує одна сумна річ. Згідно з Порядком 1165 податкова постійно проводить моніторинг підприємств на предмет виявлення ризикованих. У такій ситуації Ви можете знову потрапити в цю категорії незважаючи на те, що звідти були виключені.

Більш докладно про те, як «розблокувати» підприємство в нашому відеоблозі за цим посиланням.

Юридична компанія «Shablin Consulting» це команда податкових юристів і адвокатів з щоденною практикою. Ми завжди доводимо клієнтам: Шанс є завжди, навіть коли його немає.

Якщо у Вас залишилися питання, Ви можете задати їх під цим текстом. Ми обов’язково на них відповімо.

У Вас з'явилися запитання?

Давайте обговоримо. Обдумаємо. Зробимо!