• /
  • Що робити, якщо іноземцю відмовили у видачі ВНЖ в Україні?

Що робити, якщо іноземцю відмовили у видачі ВНЖ в Україні?

Є декілька порад як виходити із такої ситуації.

  1. Оскаржити таке Рішення в адміністративному порядку. Це означає, що із скаргою потрібно звернутися до Державної міграційної служби, так як тільки вони мають право переглянути рішення підпорядкованих їм підрозділів ДМС та прийняти позитивне Рішення. Тут потрібно розуміти, що територіальні підрозділи в більшості випадків відмовляють в оформленні посвідки не законно (це може бути у зв’язку із перевіркою місця проживання іноземця, чи наприклад роботодавця, до якого працевлаштовується іноземець). Проте, як правило Державна міграційна служба відстоює інтереси своїх підрозділів і залишає Рішення без змін.

Строк оскарження. Строк розгляду скарги. Витрати на оскарження. Чи необхідна присутність іноземця.

  1. Наступним етапом (після того як оскарження не дало результату) буде звернення із позовною заявою до суду. Мінусом тут буде тільки час розгляду, який займатиме від 3 до 6 місяців. Плюсом те, що суд як правило стає на бік іноземця (у випадку незаконної відмови ДМС). Рішення суду є обов’язковим до виконання і буде являтися підставою для оформлення посвідки на тимчасове проживання.

Строк оскарження. Необхідна особиста участь? Що робить під час розгляду справи, де перебувати? Вартість процедури.

Поради, яких потрібно дотримуватися при оформленні посвідки на тимчасове проживання.

  1. Після оформлення візи типу D, не зволікати з оформленням посвідки на тимчасове проживання. Дана віза оформлюється строком дії 90 днів, тому іноземці часто зволікають із подачею документів на посвідку, з метою продовжити своє перебування в Україні. У випадку своєчасного звернення за оформленням посвідки, у іноземця завжди буде в запасі час подати документи повторно, у випадку відмови в її оформленні.
  2. При подачі документів для оформлення посвідки, вказувати місце проживання в Україні там, де його зможете підтвердити особисто, або ж це зможуть зробити ваші друзі, знайомі, орендодавець. Такі перевірки являються не законними, і слугують формальною підставою відмови у видачі посвідки. До перевірок потрібно бути готовим і після оформлення посвідки.
  3. Не приховувати інформацію від працівників міграційної служби при подачі документів. Це наприклад інформацію про наявність подвійного громадянство, про місце народження.

У Вас з'явилися запитання?

Давайте обговоримо. Обдумаємо. Зробимо!