• / Новини світу /
  • В уряді Польщі мають намір вимагати від Німеччини репарації

25.08.2017 8:48

0

В уряді Польщі мають намір вимагати від Німеччини репарації

Деякі польські політики мають намір домагатися від Німеччини репарації за шкоду часів Другої світової війни. У Берліні наполягають на тому, що це питання вже давно остаточно врегульовано.

Заседание парламента ПольшиЗасідання парламенту Польщі

Більш ніж через 72 роки після закінчення Другої світової війни в Польщі піднімається питання про виплату Німеччиною репарацій. Можливості пред’явлення відповідних вимог повинно проаналізувати Бюро юридичних аналізів польського сейму і представити свої результати до 11 серпня, заявив 2 серпня агентству PAP депутат від правлячої партії “Закон і справедливість” Аркадіуш Мулярчик.

 

Ідею виплати Берліном військових репарацій підтримує міністр оборони Польщі Антоній Мачеревич. Незважаючи на те, що в 1953 році Польща офіційно оголосила про відмову від претензій на адресу Німеччини, в інтерв’ю телеканалу TVP Info він заявив, що польська держава де-факто ніколи не відмовилося від них. Це, за його словами, “радянська колонія” Польська Народна Республіка відмовилася “від частини репарацій, пов’язаних з таким же маріонетковим державою під назвою Німецька Демократична Республіка”.

За словами заступниці прес-секретаря уряду ФРН Ульріке Деммер (Ulrike Demmer), Німеччина визнає свою історичну відповідальність в політичному, моральному і фінансовому аспектах, однак питання репарацій вже остаточно врегульовано з політичної і юридичної точки зору.

Теги:
Tweet