Аутстафінг. Виведення персоналу.

Або аутстаффінг кадрового діловодства.

Це те, що підійде будь-якому роботодавцю, який бажає:

 

Виключити з бізнесу непрофільні процеси;

Оптимізувати витрати на персонал;

Мінімізувати можливі негативні наслідки візитів контролюючих органів.

Ці пункти розташовані не в міру їх важливості. З урахуванням того, що сьогодні штрафи інспекції Держпраці складають від 3 тис. Грн. до 370 тис.грн., дуже важко сказати, який з цих пунктів основний.

 

Що таке аутстаффінг як консалтингова послуга.

Це дуже просто. Ви залишаєтеся фактичним керівником свого колективу, але юридично трудові відносини з підлеглими оформляються з фірмою-посередником (провайдером).

 

Персонал продовжує виконувати свої функції і знаходиться за місцем розташування Ваших виробничих потужностей, магазину, офісу і т.д. Вони залишаються у Вашому повному розпорядженні і підпорядкуванні, виконуючи тільки Ваші вказівки.

Фірма-посередник (провайдер) стає «юридичним» роботодавцем. Бере на себе виключно правових та бухгалтерського супроводу трудових відносин з Вашими співробітниками. Ніколи не втручається в виробничі процеси і Ваші управлінські відносини з персоналом.

Як це відбувається на практиці.

Ви говорите, кого прийнято на роботу, ми готуємо всі необхідні документи. Ви вказуєте, кому дати премію, а кому ні – ми це робимо. Ви даєте розпорядження про звільнення працівника – ми його виконуємо. Навіть якщо це неможливо зробити за законом, ми знайдемо правове рішення, і це зробимо.

 

Можливо, у нас з’являться проблеми з контролюючими органами, але це вже наша робота, наше середовище, в якій ми професіонали. І головне – це ніколи не буде Вашою проблемою.

 

Переваги аутстаффінгу.

Аутстаффінг – це про підвищення керованості персоналом.

Та й ще раз так. Можливо, Вам здасться, що аутстаффінг це втрата контролю, але немає, це навпаки.

 

Перше. Ви не скуті рамками законодавства і можете миттєво звільнити співробітника. Без репутаційних і юридичних ризиків для Вашого бізнесу. Юридично він співробітник іншого підприємства. А ми звільняти швидко вміємо.

Друге. Аутстаффінг це законний спосіб для безмежного випробувального рядок (за законом тільки 3 місяці, і то, не для всіх категорій працівників). Поки Ви не впевнені в співробітника, він числиться в штаті компанії-посередника. Заслужив Ваша довіра – перекладається в штат основної компанії. Погодьтеся, непоганий спосіб для мотивації.

Аутстаффінг – це скорочення витрат на особистий персонал.

Щоб вести кадровий облік відповідно до вимог законодавства Вам необхідні кваліфіковані юрист, кадровик і бухгалтер. Без них – це нездійсненне завдання. Можна по прінцип «і бухгалтер впорається», але, пам’ятайте, штраф за саме незначне порушення трудового законодавства – 3720 грн.

 

Якщо функції по кадровому діловодству Ви віддаєте компанії, яка займається аутстаффінг, Вам ці співробітники не знадобляться (все, крім бухгалтера, але і в цьому є свої переваги). І не забувайте про економію на витратах по забезпеченню діяльності даних працівників (папір, інтернет, місце в офісі, ліцензійний софт і т.д.)

 

Аутстаффінг – це оптимізації оподаткування та мінімізація інших платежів до бюджету.

Ви спокійно можете використовувати будь-які схеми оптимізації витрат на персонал, тому що це юридично робить фірма-посередник.

 

Всього лише один приклад.

 

Вам, напевно, відомо, що в разі якщо на Вашому підприємство працює більше 8 чоловік і серед них немає інваліда, то Ви повинні заплатити штраф до бюджету. Його розмір – половина середньорічної зарплати штатного співробітника. Навіть якщо всі співробітники оформлені на мінімальну зарплату (що вкрай рідко), то це 19200 грн. Плюс – значна пеня за несвоєчасність сплати це штрафу.

 

З аутстаффінг це неможливо. Персонал дробиться на кілька компаній. Для Вас витрат нуль, а вигода істотна.

 

Це тільки один приклад. Знайте, їх безліч.

 

Аутстаффінг – це зменшення ризиків пов’язаних з візитом контролерів.

У Вас відпадає необхідність переживати через перевірки інспекції праці та інших контролюючих органів. Ви просто не можете порушити трудове право, податкові норми і будь-яке інше законодавство в частині організації Ваших відносин з працівниками. Юридично співробітники не Ваші. Ревізори Вам не страшні.

 

Етапи аутстаффінгу:

Персонал виводиться зі штату компанії замовника.

Співробітники оформляються в колектив компанії-посередника (провайдера).

Між замовником і компанією-посередником (провайдером) укладається договір про надання персонал.

Співробітники продовжують працювати у замовника, але юридично оформлені в компанії-посереднику (провайдера).

Після реалізації цієї схеми, всі правові питання, пов’язані з персоналом, передаються в зону відповідальності компанії-посередника (провайдера).

 

Що входить в аутстаффінг.

Все, що стосується трудових відносин.

оформлення на роботу

нарахування заробітної плати

розробка посадових інструкцій

розробка штатного розкладу

здача звітності до всіх державних органів

ведення всієї кадрової документації (лікарняні, військовий облік і т.д.)

ведення табелів обліку робочого часу

надання всіх видів відпусток (щорічних, декретних тощо)

звільнення працівників (за всіма підставами, встановленими законодавством)

Це неповний перелік робіт по кадровому діловодству. Він ширше. Всі функції описуються в договорі про надання персоналу.

 

Принципи роботи при аутстаффінгу компанії-посередника (провайдера).

 

Перше. Наша обов’язковість перед Вами вести кадрову документацію в повній відповідності з законодавством. Ви завжди можете це перевірити.

Друге. Ми зацікавлені в правильності ведення всієї кадрової документації, тому що це наша зона відповідальності в разі порушень. Відповідальність несемо тільки ми. Всі санкції, накладені на компанію-посередника, це тільки наші санкції, які до Вас не матимуть відношення. Тому наша мета – їх не допустити.

Третє. Основне. Воля замовника – головний пріоритет. Як виконати її відповідно до вимог законодавства – наша робота.

Вартість аутстаффінгу.

Тут все залежить від сфери діяльності Вашого підприємства, побудови бізнес-процесів і кількості працівників. Спочатку ми вивчаємо ситуацію, знайомимося з Вашим бізнесом, а потім розраховуємо вартість.

 

Ціна послуг аутстаффінгу починається від 10000 грн.

У Вас з'явилися запитання?

Давайте обговоримо. Обдумаємо. Зробимо!