29.09.2017 11:13

0

Як електронний уряд вплине на українців

Зараз ми усі разом спостерігаємо за безперервним розвитком нашої країни. Наприклад, у цьому році Україна зайняла 24 місце з 130 країн за рейтингом людського капіталу.

Днями уряд затвердив Концепцію розвитку електронного урядування в Україні до 2020 року.

Згідно з документом, до кінця наступного року близько 100 найбільш важливих послуг для громадян і бізнесу з’являться онлайн. На сьогоднішній день вже існує більше 30 таких сервісів. Ми періодично розповідаємо Вам про них, а найкорисніші онлайн-ресурси Ви можете подивитися тут.

Сильним бар’єром у розвитку електронних послуг є відсутність електронної ідентифікації. Тому до кінця 2017 планується введення MobileID, який популяризує і зробить масовою таку ідентифікацію серед українців.

Ключове завдання на найближчий час – створення і наповнення єдиного демографічного реєстру та видача ID-карт з ЕЦП (електронно-цифровим підписом). Такий законопроект вже позначений як приорітетний.

У державі відзначають, що планується зробити взаємодію між усіма реєстрами для зручності користувачів. У концепції також прописано ведення державного електронного архіву та електронних архівів органів влади

В уряді безперервно впроваджують різні сервіси для нашого з Вами зручності. Наприклад, недавно в Міністерстві фінансів запустили портал публічних фінансів E-data.

Tweet