• / Новини /
  • Заблокували податкову накладну: що робити?

30.10.2017 9:05

0

Заблокували податкову накладну: що робити?

Якщо Вам заблокували податкову накладну – потрібно знати, що робити у такій ситуації. Перш за все, важливо розібратися, чи правильно діяли податківці згідно із законодавством.

Зверніть увагу на чіткі причини блокування податкової накладної.

Протягом практики ми бачили чимало квитанцій про блокування реєстрації накладних, в яких не було чітких причин, чому накладну визнали ризикованою і зупинили її реєстрацію.

В такому випадку, оскільки немає причини блокування, у людини відсутня інформація, яку вона повинна використовувати, щоб захистити своє право на реєстрацію накладної.

Наші експерти вважають, що така квитанція не складена відповідно до закону і блокування незаконне саме по собі. Це вважається достатньою підставою для того, щоб суд прийняв рішення зареєструвати податкову накладну.

З ким судитися?

Цікаво, що рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в Реєстрі приймає не податкова служба, а Комісія при УКРІНФОРМ – колегіальний орган. Виходить, позов потрібно подавати на Комісію.

Однак, ми рекомендуємо подавати позов саме проти ДФС, керуючись Податковим кодексом України. У ньому повідомляється, що відмова в реєстрації накладної приймає саме Державна фіскальна служба. Тому, відповідач в цьому випадку теж вони.

Вам надіслали квитанцію ДФС, але із запізненням.

Продавець повинен зареєструвати накладну в Реєстрі. Підтверджуючи це, ДФС зобов’язана відправити йому квитанцію протягом одного (!) операційного дня.

Пам’ятайте, що згідно п.201.10 Податкового кодексу, якщо ДФС не надіслала квитанцію вчасно, значить, накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі накладних. Це вже юридичний факт відповідно до законодавства.

В іншому випадку Вам потрібно подавати позов, щоб визнати накладну зареєстрованої.

Якщо у Вас залишилися питання, дізнайтеся безкоштовно у нас будь-яким зручним способом.

Tweet